Moje úvaha na téma ANOREXIE

17. února 2012 v 13:21 | Popelka*19 |  Moje úvahy, moje zamyšlení......
To, že mně paní učitelka přihlásila do soutěže víte, a víte i to jaké téma jsem si vybrala...... Svou práci jsem vzala zoodpovědně a za hodinku už byla na světě má úvaha, moje zamyšlení nad tíhle problémem.... Pokochejte se čtením, neřešte hrubky......


MOJE ÚVAHA NA TÉMA ANOREXIE!!!!!


Téma anorexie jsem si vybrala právě proto, že mě samé říká hlavně rodina zda netrpím anorexií, že jsem vyhublá, ale i proto, že podle mého názoru je anorexie a bulimie stále aktuální téma.

Skoro každá holka v mladém věku chce být modelkou. Jedna si myslí že na modelku musíš být hubená a krásná, druhá si myslí že stačí jen dobrá výška a trochu té hubenosti. Co je ale pravdou? Vybírají si agentury vyzáblé dívky nebo dívky které mají nějaké to kilo navíc?

To, že anorexie spolu s bulímií je vážná psychická porucha příjmu potravy asi nejspíš víme… Ale ví to dostatek lidí, mladých dívek a někdy dokonce i kluků? Informují o tom televize, rádia, časopisy, internet dostatečně? Je málo případů které by právě tyto lidi měli od nemoci odradit? Tolik otázek, ale kolik je na ně odpovědí? Podle mě jen patrná známka toho co by mělo být….. Jen občas se z televize či jiného prostředku dozvím něco o anorexii. Ano, na internetu je toho celkem dost, když zrovna teda nenarazíte na články jako já, kde si dívky radí jak se stát anorektičkou….

Většinou se dívky podle mě k anorexii dostanou přes časopisy, kde vidí jak jsou krásné modelky, mají nádherné lesklé vlasy, zdravou pleť a vyjímečně hubenou postavu….. Ale je tohle skutečný ideál krásy? Když se dívka podívá na sebe do zrcadla, zjistí, zamyslí si, že by mohla nějaké to kilo zhubnout i navzdory tomu, že se zabí své vášni k čokoládě. Po ubrání kila, ale pořád není spokojená a chce dál hubnout. Začne používat drastické diety, nadměrně cvičit, minimálně jíst ale pořád si připadá strašně tlustá. Někdy si dívka všimne, že něco už není v pořádku, ale ve většině případů je to velmi pozdě.

Podle mě má anorexie samotná kořeny mnohem dále než jen v časopisech a fotek vyzáblých modelek… Třeba ve středověku ženy a kolikrát i muži hladověly aby umlčely hříšné touhy těla. A co třeba taková císařovna Sissy? Ta jedla jen ovoce, pila šťávy ze syrového masa a její váha se nikdy nepřehoupla přes 55 kg. Nosila přehnaně utažené korzety, převážně stála, neseděla a váhu si kontrolovala až 3* denně.
A určitě má tahle nemoc své předky i v psychice. Nemusí to být zrovna výše zmíněná touha po tom stát se modelkou, ale najednou se rozvádí rodiče, zemře někdo blízký, kamarádka se odstěhuje do jiného města, opustí ji kluk… Je toho určitě více…. Aby dívka zahnala své černé myšlenky obrátí se na zrcadlo a svou váhu, začně hodně sportovat a většinou už tímhle začíná ten pomyslný kolotoč anorexie…. Buď je z toho dostanou lékaři, psychologová a rodina, nebo v nejhorším případě smrt, stejně jako Issabell Carro…

A můj osobní názor? Podlě mě by se o anorexii mělo mluvit mnohem více. Mělo by být mnohem více článků, reklamních spotů a bilbordech s fotkami těhle dívek….Je dobré vědět co jim hrozí, že opravdu nejsou krásné když jim zpod holékůže koukají žebra… Radši ať mi zpod trička lezou nějaké ty mini faldíky, ale určitě ne kosti… Zamysleme se nad tím…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lea Jennifer Lea Jennifer | Web | 18. února 2012 v 11:07 | Reagovat

Dobrá úvaha :) Moc vám to s tím přítelem přeji, je dobře, že jste se k sobě vrátili :) A HTML kód ti pošlu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama