Nezapomenutelné oči? Ty Vaše :-)

17. června 2011 v 12:37 | Popelka*19* |  Beauty aneb buď krásná :-)
Oko je oknem do duše, tvrdí jedno známé přísloví. A oči jsou také tím prvním, čím lidi kolem sebe okouzlíte, takže stojí za to je upravit...
Někomu příroda nadělila krásné oči výrazné barvy a s dlouhými hustými řasami, jinému spíš mdlá a malá očička. Zadívejte se na chvíli do zrcad­la a řekněte, zda jste se svýma očima opravdu spokojená.
Některá bude svým očím vyčítat pokleslá víčka, jiná blízko posazené oči, další bude trápit opak. A samozřejmě je málokterá spokojená s tvarem a velikostí očí.
A protože trocha dekorativní kosmetiky správné barvy a na správných místech dokáže napravit mnohé křivdy matinky přírody, zkuste pár triků, které zaručeně fungují. Začněte úpravou obočí, které dokáže zjemnit až zpříjemnit celkový výraz obličeje, a dál pokračujte podle našeho návodu.

Krok za krokem...

>> Hydratační krém nanášejte ráno co ráno nejen na obličej, ale i na oční víčka.
>> Poté rozetřete po obličeji i po víčkách vrstvičku barevně vhodného make-upu.
>> Je-li to potřeba, naneste oční korektor na tmavé kruhy pod očima.
>> Pak přijdou na řadu oční stíny a linky.
>> Natočte řasy pomocí speciálních kleštiček a naneste řasenku z obou stran řas.

Tip pro malé oči

Pokud máte malé oči, pak potře­bujete zvýraznit bělmo. Nejlepším trikem je nanést jemnou světlou linku, která rozzáří váš pohled, na dolní víčko.
Optimální je využít čistě bílé nebo světlé metalické tužky v rozsahu od vnitřního spodního koutku až do vnějšího koutku - linku vedeme nad řasami.
Tmavou tenoučkou linkou pak obkroužíme horní víčko v blízkosti řas. Pokusíme se co nejvíce natočit řasy, abychom tímto trikem oči doslova rozevřely.

Tip pro pokleslá víčka

Pokud máte pokleslá víčka, vyhněte se linkám na dolním víčku a více experimentujte s barvami. Na celé horní víčko až k obočí naneste světlý stín, do záhybu pak dodejte tmavší barvu, která oko opticky nadzdvihne. Do vnějšího koutku horního víčka nakreslete tmavší linku. Pak už jen natočit a pečlivě nalíčit řasy a je hotovo!

Tip oči blízko u sebe

Opticky oddálit od sebe oči můžeme pomocí světlých perleťových tónů. Do vnitřního koutku naneseme světlou linku a na horní víčka dodáme pomocí malého štětečku perleťový oční stín.
Využijeme drobného krouživého pohybu, který docílí úžasné změny a rozjas­něného pohledu. Zajímavé je, že pouze za pomoci prstů se vám tento efekt bohužel nepodaří.

Tip pro daleko posazené oči

Tmavá barva je nejlepším pomocníkem pro oči daleko posazené od sebe. Nejprve naneste světlejší odstín po celém horním víčku. Poté zvolte tmavě hnědé stíny, které štětečkem naneste na vnitřní stranu horních víček a prstem je rozmažte směrem k nosu.
Jakmile jsou stíny rovnoměrně rozetřené, nakreslete silnější a tmavší linku u vnitřního koutku oka a líčení je hotovo - až na řasenku, samozřejmě.
Tak na co čekáte? na někoho zamrkejte a je Váš :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama